Akıllı telefonunuzun aşırı ısınmasını nasıl önleyebilirsiniz ?

Yazlar tekrar geri döndü. Ulusal Başkent Bölgesi’nde sıcaklıklar şimdiden 42 dereceye ulaştı ve herkes sıcaktan şikayet etmeye başladı. Ama burada bir şey var, vücudun aşırı ısınan tek şey değil. Yükselen sıcaklık aynı zamanda yaşam çizginizi, yani akıllı telefonunuzu kızartıyor. 

Siz yüzme havuzuna dalarak veya dondurma yiyerek serinlerken, akıllı telefonunuz bunu yapamaz. İşte akıllı telefonunuzun bu yaz aşırı ısınmasını önlemenize yardımcı olacak birkaç ipucu ve püf noktası:

Doğrudan güneş ışığından kaçının

Sizin için doğru olan akıllı telefonunuz için de geçerlidir. Akıllı telefonunuzu aşırı ısınmadan korumanın en iyi yollarından biri, onu doğrudan güneş ışığından veya başka herhangi bir ısı kaynağından uzak tutmaktır. Bu nedenle, evinizin içindeyseniz, akıllı telefonunuzu pencerenin yakınında tutmaktan kaçının. Ve dışarıdaysanız, cihazınızı doğrudan güneş ışığından uzak duracağı bir çanta içinde saklayın. Ayrıca telefonunuzu arabanızda veya sera görevi görebilecek başka bir yerde tutmaktan kaçının.

parlaklığı azalt

Şeytan ayrıntıda gizlidir. Telefonunuzun ayarlarını, parlaklığınız minimuma ayarlanacak şekilde biraz değiştirin. Akıllı telefonunuzun uyarlanabilir parlaklığı varsa özelliği kapatın. Matematik basittir: ekran parlaklığınız daha düşük, tüketilen pil miktarı daha düşük ve ısıtma daha düşük.

Kılıfı çıkarın

Akıllı telefonunuz için bir kılıf kullanıyorsanız, özellikle yaz aylarında çıkarın. Kasa, ısıyı hapsederek normalde olduğundan daha fazla ısınmasına neden olan bir yalıtım görevi görür.

Telefonunuzu sizden uzak tutun

Vücut ısısı, akıllı telefonunuzun yaz aylarında ısınmasına da neden olabilir. Telefonunuzun kendi vücut ısınız nedeniyle ısınmasını önlemenin en iyi yolu, kendi cebiniz yerine bir çanta içinde tutmaktır.

Telefonunuzun sınırlarını test etmeyin

Bu hiç akıllıca değil. Oyun oynamak, fotoğraf ve videoları düzenlemek, hava koşulları nasıl olursa olsun telefonunuzun sistem kaynaklarına zarar verir. Artan sıcaklıklar akıllı telefonunuzu ısıtıyorsa, onu ısıtmaya katkıda bulunabilecek tüm etkinliklerden kaçınmak istersiniz. Basitçe söylemek gerekirse, daha serin bir yere ulaşana kadar oyun oynamaktan ve videoları ve fotoğrafları düzenlemekten kaçının.

Kullanmadığınız uygulamaları kapatın

Akıllı telefonunuz, özellikle oyunlar gibi grafik ağırlıklı uygulamalar olmak üzere birden fazla uygulama kullandığınızda fazla mesai yapar. Bu yüzden kullanmadığınız uygulamaları kapatın. Bu, pil de dahil olmak üzere sistem kaynaklarınızın daha azını kullanır ve telefonunuzun aşırı ısınmasını önler.

Uçak modunu kullan

Son olarak, akıllı telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu kullanın. Arama yapma veya arama yapma olasılığınız olmadığında piknikte veya alışverişteyseniz, Uçak modunu açın. Bu yalnızca telefonunuzun pil ömrünü korumakla kalmaz, aynı zamanda aşırı ısınmasını da önler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.