Aktif bir Facebook hesabı olmadan Messenger nasıl kullanılır?

Sürekli Facebook bildirim açılır pencerelerinden bıktınız mı? Sosyal hesabınızda istenmeyen reklamlar görmektense, arkadaşlarınızla yalnızca Messenger’da sohbet etmeyi mi tercih edersiniz? Meta’nın sahip olduğu platform, geçiş için bir dizi adım atması gerekse de, hareket alanı sağlar.

Facebook Messenger, en yaygın kullanılan mesajlaşma servislerinden biridir ve bir zamanlar Facebook hesabı olmadan kullanmak mümkünken, sosyal medya platformu bu özgürlüğü 2019’da aldı. Mevcut durum, önce platformda bir hesaba sahip olmayı gerektiriyor. bireysel mesajlaşma uygulamasından yararlanır. 

Bazı insanlar platformdan uzaklaşıyor ve uygulamayla herhangi bir etkileşimde bulunmak istemeyen ancak yine de Messenger uygulamasını kullanmak isteyen onlardan biriyseniz, sizi aşabilecek küçük bir boşluk var. İşte size yardımcı olacak basit bir kılavuz.

Facebook hesabı olmadan Messenger nasıl kullanılır

-Öncelikle Google Play Store veya Apple App Store’dan Facebook Messenger uygulamasını indirin.

-İndirildikten ve kurulduktan sonra Yeni Hesap Oluştur’a dokunun.

-Bir açılır kutuda oturum açmak için Facebook.com’dan gelen ayrıntıların kullanılması istenecek, Devam’a dokunun.

-Sırada, yeni bir Facebook hesabı oluşturmanızı isteyen bir tarayıcı penceresi açılacaktır. Gerekli ayrıntıları doldurun ve son noktaya ulaşana kadar her sekmede İleri’ye ve ardından Kaydol’a dokunun.

-Hesabınızda görünmesini istediğiniz adı ve soyadını kullandığınızdan emin olun.

-Bir Facebook hesabı oluşturduğunuzda, cihazınızda kullanabileceğiniz bir Messenger hesabı otomatik olarak oluşturulur.

– Profil resmi gibi FB hesabınızdaki ayrıntılar, adınız Messenger hesabınızda da görüntülenecektir.

-Messenger hesabı oluşturulup aktif hale getirildikten sonra Facebook hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Masaüstünde menüyü açın, ardından Ayarlar’a tıklayın, Facebook Bilgilerinizi seçin ve ardından Devre Dışı Bırak ve Sil seçeneğine dokunun.

-Ana uygulamadan herhangi bir rahatsızlık duymadan Messenger kullanma lüksünü ortadan kaldıracağı için Hesabı Kalıcı Olarak Sil seçeneğini seçmediğinizden emin olun. Hesap Devre Dışı Bırakmaya Devam Et’i tıklayın ve şifrenizi girin. Facebook hesabınızı devre dışı bırakmak için anketi tamamlamanız gerekecek.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.