iPhone kullanıcıları, iOS 15.4’e güncelledikten sonra pilin bitmesinden şikayet ediyor

iOS 15.4 güncellemesi birkaç gündür kullanıcılara sunuluyor. Güncelleme, FaceID’yi maske takılıyken kullanma yeteneği de dahil olmak üzere bazı önemli özellik güncellemeleri getiriyor. En son yazılıma güncelleme yapan bazı kullanıcılar, güncellemeden sonra pil ömrünün önemli ölçüde etkilendiğini iddia ediyor. 

Kullanıcılar, pil ömründeki düşüşten şikayet etmek için Twitter’a gidiyor. Farklı iPhone serilerinden kaynaklanan şikayetler olsa da, sorunu bildiren kişilerin çoğunun iPhone 13 serisi bir cihazı var.

Bir iPhone 13 kullanıcısı, “iOS 15.4’ün son güncellemesi, iPhone 13’te pilin daha hızlı boşalmasına neden oluyor. Donanımla ilgili bir uyumluluk sorunu gibi görünüyor ve cihazın performansını doğrudan engelliyor! Lütfen en kısa sürede kontrol edin.”

Ayrıca önceki nesil amiral gemilerinde pilin bitmesinden şikayet eden kullanıcılar da var. Bir kullanıcı, “#iOS154, #iphone12’de ciddi bir pil boşalmasına neden oluyor. 1 saatlik ekran süresi ve pilin neredeyse %50’sini kaybettim.”

Pilin bitmesi sorununun nedeni henüz netlik kazanmadı. Ancak, iOS 15.4’ün iPhone 13 ve bazı iPhone 12 serisi pillerin bitmesine neden olan bir hatası var gibi görünüyor.

Apple bu yeni kusur için henüz bir açıklama yapmasa da sorunun boyutundan emin olamayız. Apple, yeni güncellemeyi iPhone 6S’e kadar kullanıma sundu.

Apple’ın sorunu tamamen gidermek için bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. iOS 15.4 sürümüne güncelleme yapmamış olanlar için, işler netleşene kadar beklemek daha iyidir.