Xiaomi Poco M4 Pro’nun Pil Ömrü Nasıl İyileştirilir

Xiaomi Poco M4 Pro’nun pil ömrü nasıl iyileştirilir

Poco M4 Pro’nuzun pil ömrünü artırmak için birkaç ipucu. Uzman bir kullanıcıysanız ve uzun süredir Android kullanıcısıysanız, muhtemelen bu ipuçlarının çoğunu biliyorsunuzdur. Ancak, çoğu yeni kullanıcı aşağıda listelenen ipuçlarını takdir edecektir.

1. Karanlık Modu Etkinleştir

Bu, satın aldığınız her telefonla yapmanız gereken ilk şey. Karanlık Mod, telefonunuzun modunu karanlık ve aydınlık arasında değiştirir. Bu mod açıkken hemen hemen her uygulamanın arka planı karanlıktır.

Bunun bir değil iki faydası var. İlk fayda, elbette, daha iyi pil ömrü. Günümüzde çoğu telefonda AMOLED ekranlar var. Bu teknoloji, geleneksel LCD ekranların aksine, koyu arka planlarda tek tek pikselleri tamamen kapatır. Bu yaklaşım, devre dışı bırakılan pikseller herhangi bir güç kullanmadığından pil tasarrufu sağlar. Karanlık mod her şeyi karanlık yapar, bu nedenle pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olur. Ayrıca, ekrandan daha az mavi ışık yayıldığı için karanlık mod gözler için çok daha kolaydır.

Karanlık Modu etkinleştirmek için Ayarlar -> Ekran -> Karanlık Mod’a gidin ve geçiş düğmesine dokunun. İsteğe bağlı olarak, bu seçeneği doğrudan gezinme çekmecesinden etkinleştirebilirsiniz.

2. Güç Tasarruf Modunu Etkinleştirin

Bir sonraki adım, Güç Tasarruf Modunu etkinleştirmektir. Güç Tasarrufu yıllar içinde gelişti ve artık pil ömrünü artırmanın güvenilir bir yöntemi. Bu modu doğrudan navigasyon çekmecesinden etkinleştirebilirsiniz ve hemen birkaç saat daha alacaksınız.

Güç Tasarruf Modu, telefonun performansını ve aynı anda çalışan uygulama sayısını sınırlayarak önemli miktarda pil tasarrufu sağlar. Bunu yapmak için Ayarlar -> Pil ve Performans -> Pil Tasarrufu’na gidin. Ek olarak, daha da ileri gidebilir ve telefonun performansını daha da sınırlayan Ultra Pil Tasarrufu’nu etkinleştirebilirsiniz.

Çözüm

Bunlar, Xiaomi Poco M4 Pro’nuzun pil ömrünü artırmak için birkaç ipucu ve püf noktasıdır. Elbette pili daha uzun süre dayanabilmenin kesin yolları yok ama bunlar kesinlikle denemeniz gereken yöntemler. Ayrıca, pil ömrünü nasıl artıracağınıza dair daha fazla ipucunuz varsa, aşağıya bir yorum bırakın.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.